VI GÅR PÅ NETT I ÅR!

Grunnet Covid-situasjonen blir det dessverre ingen «Metodister på Pride»-seksjon i årets nedskalerte Prideparade i Trondheim lørdag 11. september. Men du kan likevel gjøre det virtuelt, på vår Facebookside!

Metodister i Trondheim, har med støtte fra menighetsrådet, i mange år deltatt i Trondheim Pride-paraden. Som en erklært «trygg kirke» for skeive, oppfordrer menighetsrådet i Metodistkirken i Trondheim derfor alle medlemmer og venner av menigheten, som føler det riktig og viktig, at de i år går Pride «virtuelt». På den måten kan vi markere vårt standpunkt som en åpen og inkluderende kirke som vil forkynne og praktisere budskapet om Guds betingelsesløse kjærlighet til alle mennesker.

Du kan gå «Metodister på Pride» ved å «like» eller på annen måte kommentere et innlegg du finner på menighetens Facebookside: https://www.facebook.com/metodistkirkenitrondheim

Vi anbefaler også Regnbuemessen i Vår Frue kirke lørdag 11. september kl. 14.30: https://www.facebook.com/events/580981182899288/?ref=newsfeed

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s